7 SUPER SPOSOBÓW na zdobycie klientów do nowootwartego salonu!

Najwiekszym zmartwieniem dla początkującej kosmetyczki, stylistki, wizażystki otwierającej swój salon jest jak zdobyć klientów, żeby utrzymać się na rynku, albo w ogóle zacząć zarabiać. O tym, że należy zacząć od wybrania grupy docelowej już wspomniałam. Jeśli masz wybraną wypromowanie twojego gabinetu będzie pestką.

1.Znajomi. Jeśli już planujesz otwarcie swojego gabinetu, salonu, studio to w pierwszej kolejności zaproś na otwarcie swoich znajomych. Przygotuj oczywiście drobne upominki jako podziękowanie za przybycie. Z pewnością część z nich nie tylko zaspokoi swoją ciekawość co tam zrobiłaś, ale zostanie Twoimi klientami.

2.Poproś swoich znajomych o przyprowadzenie ze sobą kogoś, kogo ty np. nie znasz. Zapowiedz, że ich wynagrodzisz za to np. 50 zł woucherem na jeden z najlepszych zabiegów.

3.Z pewnością masz swoją niszę. Jeśli tak, to wiesz jak do tej niszy dotrzeć. Jeśli są to np. wspomniane we wpisie http://www.zarabiajnakosmetyce.pl/?p=60 maturzystki to prosta sprawa. Wejdź na forum szkoły, lub wykup na ich stronie jakiś baner i powiadom tę wybraną grupę, że właśnie tylko dla nich i specjalnie dla nich, dla ich potrzeb otwierasz (podaj miejsce i datę) salon.

4.Napisz w lokalnej prasie artykuł np. Jak dobrać makijaż na studniówkę. W stopce artykułu zamieść informację, że wychodząc naprzeciw potrzebom przyszłych maturzystek w dniu otwarcia gabinetu o godz…. … organizujesz darmowy warsztat „makijaż do szkoły”.

5.Przygotuj odpowiednie ulotki z kuponem rabatowym np. na peeling kawitacyny i poproś (lub zapłać komuś) młodą znajomą przyszłą maturzystkę o rozdanie ulotek koleżankom w liceum, technikum itp.

6.Daj ogłoszenie „ 10 pierwszych osób – makijaż próbny na studniówkę gratis” zapewniam Cię, że kilka osób z pośród tych za darmo poinformowanych jak umalować się na studniówkę, skorzysta z manicure, oczyszczania, może woskowania i niewątpliwie z makijazu.

7.Skorzystaj z uprzejmości dyrektora szkoły i zorganizuj tam pokaż makijażu lub zdobienia paznokci dla przyszłych maturzystek. Przygotuj ulotki i wizytówki. Z pewnością któraś z dziewczyn zostanie twoją klientką. Młode dziewczyny często dopiero przy okazji studniówki naśladująć bardziej „obyte” koleżanki korzystaja z gabinetu. Będą od Ciebie wiedziały gdzie go szukać.

5 komentarzy do wpisu „7 SUPER SPOSOBÓW na zdobycie klientów do nowootwartego salonu!”

  1. Zabieram się za wdrażanie Twoich pomysłów. Na pierwszy ogień poleci art w prasie lokalnej. Nigdy z tej formy reklamy nie korzystałem ale muszę koniecznie spróbować.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz