7 SUPER SPOSOBÓW na zdobycie klientów do nowootwartego salonu!

Posted on Posted in MARKETING GABINETU

Najwiekszym zmartwieniem dla początkującej kosmetyczki, stylistki, wizażystki otwierającej swój salon jest jak zdobyć klientów, żeby utrzymać się na rynku, albo w ogóle zacząć zarabiać. O tym, że należy zacząć od wybrania grupy docelowej już wspomniałam. Jeśli masz wybraną wypromowanie twojego gabinetu będzie pestką.

1.Znajomi. Jeśli już planujesz otwarcie swojego gabinetu, salonu, studio to w pierwszej kolejności zaproś na otwarcie swoich znajomych. Przygotuj oczywiście drobne upominki jako podziękowanie za przybycie. Z pewnością część z nich nie tylko zaspokoi swoją ciekawość co tam zrobiłaś, ale zostanie Twoimi klientami.

2.Poproś swoich znajomych o przyprowadzenie ze sobą kogoś, kogo ty np. nie znasz. Zapowiedz, że ich wynagrodzisz za to np. 50 zł woucherem na jeden z najlepszych zabiegów.

3.Z pewnością masz swoją niszę. Jeśli tak, to wiesz jak do tej niszy dotrzeć. Jeśli są to np. wspomniane we wpisie http://www.zarabiajnakosmetyce.pl/?p=60 maturzystki to prosta sprawa. Wejdź na forum szkoły, lub wykup na ich stronie jakiś baner i powiadom tę wybraną grupę, że właśnie tylko dla nich i specjalnie dla nich, dla ich potrzeb otwierasz (podaj miejsce i datę) salon.

4.Napisz w lokalnej prasie artykuł np. Jak dobrać makijaż na studniówkę. W stopce artykułu zamieść informację, że wychodząc naprzeciw potrzebom przyszłych maturzystek w dniu otwarcia gabinetu o godz…. … organizujesz darmowy warsztat „makijaż do szkoły”.

5.Przygotuj odpowiednie ulotki z kuponem rabatowym np. na peeling kawitacyny i poproś (lub zapłać komuś) młodą znajomą przyszłą maturzystkę o rozdanie ulotek koleżankom w liceum, technikum itp.

6.Daj ogłoszenie „ 10 pierwszych osób – makijaż próbny na studniówkę gratis” zapewniam Cię, że kilka osób z pośród tych za darmo poinformowanych jak umalować się na studniówkę, skorzysta z manicure, oczyszczania, może woskowania i niewątpliwie z makijazu.

7.Skorzystaj z uprzejmości dyrektora szkoły i zorganizuj tam pokaż makijażu lub zdobienia paznokci dla przyszłych maturzystek. Przygotuj ulotki i wizytówki. Z pewnością któraś z dziewczyn zostanie twoją klientką. Młode dziewczyny często dopiero przy okazji studniówki naśladująć bardziej „obyte” koleżanki korzystaja z gabinetu. Będą od Ciebie wiedziały gdzie go szukać.

5 thoughts on “7 SUPER SPOSOBÓW na zdobycie klientów do nowootwartego salonu!

  1. Zabieram się za wdrażanie Twoich pomysłów. Na pierwszy ogień poleci art w prasie lokalnej. Nigdy z tej formy reklamy nie korzystałem ale muszę koniecznie spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *