BYĆ INNYM CZY LEPSZYM

Czasy, kiedy wszystkie gabinety kosmetyczne wyglądały jak gabinet zabiegowy pielęgniarki mamy już za sobą. Minęły też czasy, kiedy do gabinetu przychodziły li tylko kobiety, minęły też czasy kiedy do gabinetu przychodziło się na hennę lub oczyszczanie twarzy. Dziś nie dziwią już piękne aranżacje, nastrojowa muzyka, rytuały zabiegowe.
Jak zatem wyróżnić się wśród tej różności, czyli jak sprawić, żeby spośród tych wszystkich pięknych miejsc klienci wybrali właśnie moje. Kiedy otwierałam swoje DAY SPA klientki zachwycała jego aranżacja, wygoda, dostępność. Dziś na rynku to norma. Co jakiś czas to co było czymś nowym powszednieje i trzeba się czasem trochę natrudzić, żeby przełamać wygodnictwo, przyzwyczajenia i wyjść poza strefę komfortu. To, że masz dziś ładny i przestronny gabinet, nie daje Ci gwarancji, że będzie on przyciągał jutro. Poza tym to nie tylko miejsce jest tym „czymś”, tym ACHA co zatrzymuje klienta u Ciebie.
Jak zatem przetrwać wśród tej coraz większej ilości gabinetów, studio, salonów, SPA, jak przetrwać wśród tych spowszedniałych już rytuałów, wystrojów i wyposażenia?
W dzisiejszych czasach wykupywanie reklam i udział w targach to za mało. W dzisiejszych czasach strona internetowa to za mało. Musisz być inna. Musisz się wyróżniać i musisz być ekspertem w swojej dziedzinie.
Ekspert to osoba uznana ze swojej wiedzy, umiejętności przekazywania tych informacji o produkcie który ma do sprzedania.
Inność to jak u P.T. Barnuma amerykańskiego prekursora marketingu i reklamy, który sprzedawał wszystko, czy miało wartość czy nie dostarczając swoim klientom przeróżnych atrakcji i zaskakując coraz to nowymi pomysłami „marketingowymi”.
Musisz też pamiętać, że nie zaspokoisz wszystkich. Wybierając sobie konkretną wąską, ale głęboką niszę np. 30 latki, albo mężczyźni 40 letni, albo maturzystki…
Powiesz pewnie, jak to maturzystki? Tylko? Tak. To one maja problemy ze skórą twarzy, maja problemy z celulitem, uczą się makijażu, depilują ciało, są zestresowane, będą wychodzić za mąż…itp. Mając ofertę dla określonej grupy łatwiej tworzyć ofertę, reklamę, informację. Są ciekawe świata – możesz je zaskakiwać odmiennością, a będziesz mieć wierne dłuuuugo klientki. Bo ich skóra będzie się zmieniać, potrzeby też. Wtedy będziesz dopasowywać ofertę do ich potrzeb.
Więc wiedza – wiedza o twoim kliencie, wiedza o rynku, konkurencji i oczywiście wiedza fachowa.
Ale też inność. Żeby być zauważoną, musisz czymś się wyróżnić. Jeśli wprowadzisz coś co zaszokuje całe otoczenie zauważą Cię również media i będziesz mieć bezpłatną reklamę:)
Jeden z salonów fryzjerskich w Sydney wprowadził do obsługi klientów fryzjerki w toples. Nie polecam, żebyś akurat w tym naśladowała, ale taka odmienność sprawiła, że salon został zauważony przez wszystkie media i nie mógł opędzić się od klientów.
Zatem, jeśli planujesz start w tym zawodzie to nie łap się wszystkiego, skoncentruj się na grupie docelowej i do tego opracuj całą strategię.
Jeśli nie masz wiedzy marketingowej to na tej stronie znajdziesz jej całą kopalnię. Koniecznie poczytaj www.sukcestwojejfirmy.com

2 komentarze do wpisu „BYĆ INNYM CZY LEPSZYM”

  1. Do wczoraj myślałem że Solarium w moim Day Spa to totalna klapa. Zdecydowałem się na kabinę z lampami o najnowszych normach EU ( Kiedy w moim salonie rok temu pojawiło się solarium z tymi właśnie lampami – Konkurencja „paliła ciała” podwójnie brązującymi u Nas efekty nie były spektakularne )

    Co zrobię teraz? Kiedy wszyscy na rynku prześcigają się czyje solarium mocniej opala – My będziemy promować się na bezpieczniejszą formę opalania – tylko dla tych którzy maja jasna karnację i maja tendencje do przebarwień skóry ! Jednocześnie alienując tgz „Skwarki” które nie korzystają z zabiegów kosmetycznych na które się nie wątpliwie kierunkujemy!

    Jak pomysł wdrożę w życie dam znać jaki przyniósł skutek

    Odpowiedz
  2. Dziękuję za komentarz, oczywiście czekam na informacje jak idzie. Myślę, że dla moich czytelników to cenne informacje.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz