CO POCZĄTKUJĄCA KOSMETYCZKA MOŻE ZAOFEROWAĆ SWOJEJ KLIENTCE NA WIOSNĘ ? # 1

To odwieczny problem młodych kosmetyczek, zwłaszcza, gdy nie ma się jeszcze zbyt dużego doświadczenia i możliwości. Postanowiłam trochę na ten temat napisać. Zaglądaj tu często bo z pewnością będą to pomysły, które przysporzą ci pieniędzy.
Oto pierwszy pomysł:
**Peelingi**. Dziś są dość popularnym zabiegiem domowym jednak nigdy nie zastapią tego co może zrobić w gabinecie kosmetyczka. Jako początkująca kosmetyczka masz trochę ograniczone możliwości i jednocześnie duże pole do popisu. Masz do wykorzystania ogromną gamę zabiegów jakimi są peelingi zarówno twarzy jak i ciała. Skóra po zimie jest na ogół przesuszona, poszarzała, zmęczona i niedotleniona. Styl życia, który stał się dziś normą większości społeczeństwa (przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach, używki, mało ruchu na świeżym powietrzu) wpływają na taki a nie inny wygląd skóry. Peelingi są podstawowym zabiegiem w gabinecie przygotowującym skórę na przyjęcie składników aktywnych, które podajemy w postaci serum, kremu lub maseczki.
– Peeling kawitacyjny pomoże oczyścić skórę z resztek martwego naskórka, oczyści z drobnych zaskórników, a dla skóry trądzikowej podziała bakteriobójczo. Poprawia mikrokrążenie, a tym samym odżywienie skóry. Jest to również specyficzny mikromasaż skóry.
– Peeling kwasami (do 10 %) również dobrze przygotuje skórę na przyjęcie składników aktywnych. Zaznaczyłam do 10 % bo odradzam w pierwszych 2 latach pracy samodzielnej na stanowisku kosmetyczki wykonywanie zabiegów mocniejszymi kwasami. Zbyt małe doświadczenie w diagnostyce skóry może narazić cię niepotrzebnie na późniejsze konsekwencje a tym bardziej twoja klientkę.
– Peelingi kosmetyczne (kremowy – ziarnisty, enzymatyczny, gomage) w połączeniu z odpowiednią maseczka dobraną do rodzaju cery zdecydowanie odświeży skórę, rozjaśni i nada jej blasku
Dzięki peelingom komórki skóry są mocniejsze, lepiej do siebie przylegają, spłycają się zmarszczki i blizny, rozjaśniają przebarwienia. Zawsze po takim zabiegu widać uśmiech i zadowolenie klientki. Zabieg peelingu w gabinecie jest zabiegiem krótkim, a jednak niezwykle efektywnym i dającym zauważyć różnicę w wyglądzie skóry. Możesz zaproponować serie takich zabiegów np. 6 raz w tygodniu.
W przyszłości rozszerzysz swoją wiedzę na temat kwasów i włączysz do oferty mikrodermabrazję. Nie mniej jednak już dziś możesz zaproponować klientce poprawę jej wyglądu powyższą ofertą.

Dodaj komentarz