CO POCZĄTKUJĄCA KOSMETYCZKA MOŻE ZAOFEROWAĆ SWOJEJ KLIENTCE NA WIOSNĘ ? # 5

Słońce bezlitośnie podkreśla wszelkie niedoskonałości naszej skóry. Wszelkie przebarwienia, zanieczyszczenia właśnie wiosna ujawnią się gdy tylko wystawimy twarz na pierwsze działanie promieni słonecznych. Przedstawiam ci pomysł jak ten stan rzeczy wykorzystać w twoim gabinecie.
Ktoś może powie, że to nieetyczne wykorzystywać… Z doświadczenia wiem, że klientki są mi wdzięczne za wszelkie podpowiedzi i propozycje. Tak naprawdę nawet te osoby, które odwiedzają gabinety kosmetyczne nie do końca wiedzą co się w gabinecie robi. Trafiają czasem z potrzeby chwili i wtedy chętnie skorzystają z twoich podpowiedzi, sugestii.
Niby wszyscy wiedzą, ale jednak… Takim zabiegiem, który zawsze można zaproponować, a wiosna szczególnie jest *OCZYSZCZANIE* . Ten zabieg może mieć bardzo różny przebieg w zależności od potrzeb skóry.
Dla jednej osoby wystarczy sama kawitacja ultradźwiękowa, dla innej trzeba będzie wspomóc manualnie. Co prawda manualne oczyszczanie dziś odchodzi do historii, ale jest częstym doświadczeniem czynionym na własnej skórze w domu pod wpływem stresu. Zostawiają po tym wyraźne, przebarwione ślady i blizny.
W gabinecie skórę odpowiednio przygotujesz do tego zabiegu. Gabinety dziś dysponują różnorodnym sprzętem, przy pomocy którego można wspomóc działania kosmetyczki.
Szara, umęczona zamkniętymi, przegrzanymi pomieszczeniami skóra potrzebuje oczyszczania i nawilżania. Często właśnie po zimie na skórze zauważalne są prosaki, typowy przejaw zaburzenia gospodarki tłuszczowej. Jeśli potrafisz powinnaś je usunąć. Nie dadzą się wycisnąć, trzeba do tego użyć jednorazowej igły i we właściwy, bezbolesny sposób pozbyć się tych defektów.
Do oczyszczania możesz użyć również specjalne maski oczyszczające, których aplikacja na twarz pozbawi skórę nadmiaru sebum i oczyści z drobnych zaskórników. Na zakończenie zabiegu oczyszczania polecam maseczkę algowa. Świetnie łagodzi ewentualne podrażnienia lub kompres z siemienia lnianego, po którym skóra jest mocno wyciszona, odświeżona i delikatna jak aksamit choć i tak, w dużym stopniu wygląd po zabiegu będzie zależał od indywidualnych zdolności regeneracyjnych skóry.
Pamiętaj, że zabieg oczyszczania nie jest podstawowym zabiegiem w gabinecie kosmetycznym, choć wiele szkół nadal tego uczy. Im precyzyjniej podejdziesz do tematu diagnozowania skóry tym więcej przysporzy ci to klientów.
Choć dzisiejszy klient chce szybko, bezboleśnie i najtaniej to nie znaczy, że powinnaś się do tego dostosować. Im jednak będziesz lepiej przygotowana, im elastyczniej podejdziesz do pierwszej wizyty klienta tym większe zyski będzie twój gabinet przynosił.

Dodaj komentarz