CO WOLNO WOJEWODZIE… czyli rzecz o tym co wolno świeżo upieczonej kosmetyczce.

Wiosna to czas kiedy klienci gabinetów kosmetycznych szukają bardziej odważnych zabiegów, potrzebują mocniejszej odmiany.
Najchętniej i najczęściej wykonywane, proponowane i skuteczne zabiegi to peelingi – złuszczanie kwasami, mikrodermabrazja, zabiegi laserowe.
Czy wszystkie tego rodzaju zabiegi może wykonywać świeżo upieczona kosmetyczka?
Dziś młode adeptki wiedzy kosmetycznej, mając możliwości korzystania z dofinansowania jakie oferują urzędy pracy; rzucają się na głęboką wodę po atrakcyjny i wybredny sprzęt do swoich gabinetów, po wyszukane zabiegi.
Dziś również na rynku jest wiele nieodpowiedzialnych firm sprzedających materiały do zabiegów kosmetycznych, dla których nie ma znaczenia co i komu sprzedają. Dziś na różnych portalach sprzedażowych, na wirtualnym rynku każdy może kupić wszystko byle tylko był klient.
Kiedy kończymy szkołę jesteśmy pełne zapału, wydaje się nam, że możemy wszystko.
Stop, stop, stop. I nie chcę tutaj hamować twojego rozwoju, lecz ostrzec przed takimi zapędami.
Praktyka szkolna i wiedza książkowa nie zawsze wystarczają do odpowiedniego zdiagnozowania skóry i dobrania dla niej zabiegów. Szczególnie te wymienione wyżej są zabiegami dość inwazyjnymi, podczas wykonywania których mogą pojawić się zaskakujące reakcje. Wymagają one doświadczenia, bardzo dobrej znajomości skóry oraz znajomości konsekwencji danego zabiegu.
Jako kosmetyczki nie mamy możliwości wypisania recepty po nieudanym zabiegu. Nieudany zabieg, spowodowanie nieprzewidzianej reakcji, panika to bardzo często koniec kariery młodej kosmetyczki.
Brak doświadczenia to również brak umiejętności przewidywania konsekwencji w dłuższej perspektywie. Naszym zadaniem jest pomagać, a nie szkodzić.
Rób przede wszystkim to na czym się najlepiej znasz, rozwijaj się w kierunku, który daje ci najwięcej satysfakcji i zdobywaj doświadczenie w diagnostyce skóry.
Tej umiejętności nie można nauczyć się do końca w szkole. To lata doświadczeń, wnikliwej obserwacji i pracy i nauki, pracy i nauki, pracy i nauki.
Twoje piękno i piękno tego zawodu to nie ignorancja, a naturalność, otwartość, uczciwość i solidność.

Dodaj komentarz