6 powodów, dla których warto bywać na targach branżowych?

Jest parę rzeczy, które pomagają w prowadzeniu biznesu.

To miedzy innymi Targi branżowe.

Po co tam bywać?

  1. Poznajesz rynek. Widzisz jak się zmienia i rozwija, a dzięki temu, Ty również możesz sie rozwijać. Nawet 10-ty raz jadąc tam nie jesteś w stanie zobaczyć wszystkiego, a ciągle pojawia się jakaś nowość, odkrycie, idea.  Klient dzisiaj nie czeka na to, aż Ty mu powiesz co ciekawego w branży. Klient wie. Ma mnóstwo okazji, żeby dowiedzieć się o tym co go interesuje. Znajduje to i wtedy, albo do Ciebie przychodzi, albo nie. Albo zaufa, albo nie.
  2. Poznajesz konkurencję. Możesz właśnie na targach zaobserwować gdzie gromadzi się Twoja konkurencja. Możesz się wyróżnić i iść po inny produkt, ale też możesz też zobaczyć czym chce wyróżnić się Twoja konkurencja i nie dać sie zaskoczyć 🙂 To może być też konfrontacja z Twoja ofertą. Jeśli widzisz gdzieś tłumy to znaczy, że to jest trendy 🙂
  3. Zdobywasz nowych klientów. Oczywiście nie bezpośrednio, ale obserwując branżę dowiesz się też czego chcą klienci. To na targach widać, nawet jeśli tam Twoich klientów nie ma.
  4. Zdobywasz nowa wiedzę. Takiego wyboru jak na targach nigdzie nie masz. Mało tego, możesz doświadczać tej wiedzy bezpośrednio. Możesz zadać pytanie. Możesz sprawdzić naocznie jak działa produkt.  Być tam, gdzie w tym momencie jest cała branża.
  5. Uczysz się marketingu. Obserwowanie targów, tego co się tam dzieje to również doskonała lekcja marketingu. Jak promować swoje usługi. Wystarczy zaobserwować miejsca, gdzie jest najwięcej kupujących. Co oni robią, jak robią, jakich materiałów reklamowych używają, jak wygląda stoisko i jaką wiedzą dysponują wystawcy. To są niezwykle ważne informacje. Jeśli potrafisz wyciągać wnioski, to baaaardzo dużo możesz się nauczyć.
  6. Nawiązujesz współpracę. Najlepiej z najaktywniejszymi firmami, które wiedzą czego chcą, z firmami które chcą Ci pomóc i maja na to program. Tam możesz ich o to zapytać. Bo to ważne, żeby mieć wsparcie przy promocji produktu.
  7. Radosne spotkania. To oczywiście okazja do spotkania sie ze znajomymi z branży. Każdy zajęty swoimi obowiązkami i miło jest spotkać się czasem po latach i porozmawiać o tym co u niego a często zainspirować sie wzajemnie.

Oczywiście warto mieć zawsze swoje zdanie. Wysondować po środku co nam potrzebne. Ale nie obserwując branży pozostajesz w tyle. A tego chyba nie potrzebuje Twój biznes.

Targi branżowe  to wyjątkowe miejsce dla kogoś, kto chce się zmieniać i być liderem na rynku.

Jeśli masz ochotę to napisz na naszym Fanapage na Facebooku czego oczekujesz od targów beauty i wygraj dwudniowe zaproszenie na Targi LNE w Krakowie.

Dodaj komentarz