GDY MĘŻCZYZNA POJAWIA SIĘ W GABINECIE

Ten blog ma pomóc w wyborze zawodu jak również w rozwoju zawodu kosmetyczki.
Chcę tu poruszać tematy, z którymi gabinety, a raczej pracujące w nich osoby maja najwięcej problemów.

Po pierwsze nadal w naszym społeczeństwie pokutuje mit, że gabinet jest dla kobiet i że wystarczy, żeby mężczyzna był deczko przystojniejszy od diabła J
Wiele dziewczyn kosmetyczek mężczyzna wprowadza w zakłopotanie, a i sam często przez to czuje się zakłopotany. Dziewczyny nie wiedzą jak przygotować się do przyjęcia mężczyzny, jak zadbać o jego samopoczucie. Zdarzało mi się obserwować niejednokrotnie, że nie potrafią wczuć się w sytuacje kobiety, która trafia do gabinetu pierwszy raz, a co dopiero mężczyzny.
Trzeba zdać sobie sprawę, że dziś dbanie o siebie jest normą zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Pojawił się termin „mężczyzna metrosexualny” czyli zadbany. Zadbane dłonie są naszą wizytówką. Dziś w dobie komputerów mężczyzna z łopatą w ręce to coraz rzadszy widok, a jeśli już to chce on po takiej pracy również dobrze wyglądać i nie podrapać szorstkimi dłońmi swojej partnerki.
Jest wiele okazji na to, żeby trafił do gabinetu pierwszy raz.
To może być na przykład ślub. Pannie młodej z pewnością nie podobałaby się noc poślubna z kimś kto zaciągał by prześcieradło szorstkimi piętami, albo zadrapał delikatną nóżkę małżonki przydługim paznokciem u stopy J.
Depilacja to również coraz częściej pożądany zabieg.
Jak zatem stworzyć właściwą atmosferę dla Jego wizyty.
Oto kilka rad:
1.O samopoczucie klientów warto zadbać już na wejściu. Najlepiej gdyby gabinet dla panów miał wydzielone miejsce, żeby nie musieli mijać się w drzwiach z rozebranymi kobietami. Zdecydowanie gdy nie mamy specjalnie wydzielonej szatni.
2.Jeśli nasz klient przyszedł na manicure, to z pewnością nie chciałby być oglądany przez okno przez przechodniów na ulicy, albo w pasażu hipermarketu czy też przez każdą osobę wchodzącą do recepcji.
3.Uprzedź go przed wejściem do szatni jak należy założyć bieliznę zabiegową (dobrze, żeby była właściwych rozmiarów), żeby nie chichotać potem z koleżankami, że pan założył stringi zabiegowe tył na przód. Zadbaj o odpowiednio duży szlafrok i kapcie jednorazowe. Jeśli nie ma szatni w gabinecie, wyjdź z pomieszczenia i zaczekaj za drzwiami i uprzedź pana, że zapukasz zanim wejdziesz gdy da sygnał, że jest gotowy. Uprzedź, że zawsze może zostać w swojej bieliźnie.
4.Jeśli mężczyzna przychodzi na masaż relaksacyjny, uprzedź go jak taki masaż będzie wyglądał. I zdecydowanie niech nie masuje go inny mężczyzna.
5.Uprzedź, że spokojnie może sobie zasnąć podczas masażu lub w kapsule. Ze wtedy relaks będzie pełniejszy.
6.Pytaj go o jego odczucia i uprzedź, że jeśli cokolwiek będzie dla niego dyskomfortowe, niech śmiało o tym sygnalizuje.
7.Zadbaj, żeby w Twoim gabinecie oprócz reklamy zabiegów dla pań pojawił się również element informujący o zabiegach dla mężczyzn.
8.Mężczyźni gorzej znoszą ból niż kobiety. Unikaj zatem takich sytuacji. Poza depilacją woskiem żaden bolesny zabieg nie jest wskazany.
9.Bardzo ważne!!! Wywiad kosmetyczny w odosobnionym miejscu!!!
10.Przy każdym zabiegu, uprzedzaj co będziesz robiła, szczególnie jeśli klient jest po raz pierwszy.
Zadowolony mężczyzna będzie stałym i wiernym klientem.

Dodaj komentarz