Jak wprowadzić w życie pomysł otwarcia salonu

Od czasu do czasu chcemy zmienić coś w swoim życiu. Chcemy zmienić pracę, zawód. Szukamy pomysłu. Jednak gdy się pojawi lawinowo zaczynają pojawiać się tez wymówki typu: nie dam rady, nie potrafię. Za wymówkami pojawia się nasze otoczenie z poradami: daj sobie spokój, po co Ci to, czy cię na to stać, zobacz inni normalnie….
Dla wielu startujących w życie zawodowe osób taka negatywna porada staje się często tą, która decyduje o przyszłości osoby. Często niestety o tej przeciętnej.
Zatem gdy zrodził się pomysł otwarcia salonu – jak go wdrożyć?
Po pierwsze: zacznij od tych wszystkich „nie”. To pierwsza rzecz, której trzeba się pozbyć. Wypisz je wszystkie i przeanalizuj. Tak naprawdę okazuje się, że ich wcale nie ma, że to tylko nasze przekonania, i że pojawiają się tylko wtedy, gdy dopuszczamy do głosu tę gorszą stronę nas samych.
Po drugie: posłuchaj co mówi Ci Twój wewnętrzny głos. Co podpowiada intuicja. Najlepiej zrobisz gdy pokontemplujesz przez kilka godzin lub dni (jeśli potrzebujesz) ten temat. Kiedy kontemplujesz w stanie relaksu pojawia się mnóstwo rozwiązań.
Po trzecie: Myśl od końca. Wyobraź sobie już zakończone zadanie. Jak ono wygląda, gdzie Ty jesteś, co robisz, z kim robisz, jak się cieszysz, jak wygląda wejście, recepcja itp., jak obsługujesz klientkę, jak ona Ci dziękuje. Zobacz to i utrzymuj tę wizję niezależnie od okoliczności, które pojawią się po drodze.
Po czwarte:Konsekwencja w trzymaniu się idei. Kiedy się budzisz i kiedy zasypiasz. Utrzymywanie w umyśle intencji stworzenia czegokolwiek sprawi w pewnym momencie, że wszystko będzie kierowało Cie na drogę realizacji, załatwiania związanych z tym spraw. Pojawią się potrzebni ludzie. Pojawią się właściwi wykonawcy, dostawcy, kontrahenci. Zawsze utrzymuj w umyśle wizję zakończonej pracy.
Po piąte: Patrz na to ciągle. Zrób zdjęcia projektu, porozwieszaj je tam gdzie najczęściej zerkasz. I patrz, patrz, patrz. Odwiedzaj miejsca na których się wzorujesz.
Po szóste: Przypominaj sobie codziennie obfitość wszechświata, która dostępna jest dla każdego, kto po nią wyciągnie rękę. Wiedz tylko czego chcesz.

Dodaj komentarz