JAK ZWIEKSZYĆ OBROTY W SWOIM GABINECIE wykorzystując jedną z najsilniejszych cech kobiet?

Marilyn Monroe mówiła, że „Pieniądze szczęścia nie dają – dopiero zakupy” .
Czy wiesz ile pieniędzy wydają kobiety na kosmetyki?

Dobra kosmetyczka zna nie tylko swój warsztat, ale przede wszystkim potrzeby swojego najlepszego klienta; co lubi, co go interesuje, na co wydaje najwięcej pieniędzy itp….
Zatem jeśli chcesz zaistnieć w biznesie kosmetycznym powinnaś wiedzieć o najważniejszym – kobiety wydają krocie na kosmetyki!!!
Wg ostatnich badań kobieta wydaje najwięcej pieniędzy na ciuchy i tu w zależności od zamożności od 100 do 10000 zł miesięcznie!
Nie lubią odkładać na czarna godzinę, a na kosmetyki (chcą wyglądać dobrze natychmiast) a z raportu przeprowadzonego przez portal www.NoweKosmetyki.pl wynika, że ok 27 proc. Polek wydaje miesięcznie na kosmetyki najczęściej od 20 do 50 złotych, 24 proc. przeznacza na dbanie o swoją urodę od 50 do 100 złotych, a kolejne 20 proc. – od 100 do 150 złotych. Najmniejszą grupę (5 proc.) stanowią osoby, które miesięcznie wydają na kosmetyki więcej niż 500 złotych.
Ta chęć dobrego wyglądu tu i teraz powoduje, że najchętniej kupowanymi kosmetykami są kosmetyki kolorowe czyli maskara i błyszczyk.
Co Ci ta wiedza daje?
Przede wszystkim nową możliwość zarabiania wprowadzając dodatkowy produkt w Twoim gabinecie.
Po skończonym zabiegu klientka chce się umalować. Możesz po wykonaniu makijażu zaproponować jej zakup kosmetyków kolorowych, które zastosowałaś na jej twarzy. Makijaż będzie najlepsza reklama kosmetyku.
Oferując dodatkowo sprzedaż kosmetyków kolorowych zaspokoisz jedną z najważniejszych potrzeb kobiet. To potrzeba zrobienia sobie małej przyjemności, którą Polki rekompensują sobie skutki kryzysu. Kiedy musiały odłożyć na lepsze czasy zmianę samochodu lub kupno mieszkania, na pocieszenie kopią sobie coś do upiększenia 🙂

Dodaj komentarz