MŁODOŚĆ W CZERWONYM WINIE I JAK TĘ WIEDZE WYKORZYSTAĆ W GABINECIE, ABY KLIENCI KOJARZYLI TWÓJ GABINET Z NAJNOWSZYMI OSIAGNIĘCIAMI NAUKI?

Czy wiesz, że masz wpływ nie tylko na procesy starzenia się skóry, ale też na powstrzymanie tych procesów i to nie tylko za pomocą kosmetyków czy urządzeń kosmetycznych? Podpowiem ci, jak ten fakt możesz wykorzystać, aby wyróżnić się wśród pozostałych gabinetów.
Coraz częściej świat naukowy udowadnia, że największy wpływ na nasz wygląd ma nasza dieta. Niestety tak jak trudno namówić klientkę do właściwej pielęgnacji domowej tak samo trudno namówić kogokolwiek na zmianę sposobu odżywiania. Przywykliśmy kierować się w wyborze pożywienia przyjemnością, a nie rozsądkiem choć jak widać po okładkach kolorowych czasopism starość jest niemedialna .
Ostatnio bardzo dużo informacji pojawia się na temat resweratrolu. Aktywność tego polifenolu z ciemnego winogrona dla młodości i długowieczności udowodnił już „paradoks francuski” – Francuzi, którzy piją duże ilości czerwonego wina wolniej się starzeją i nie zapadają na choroby układu krążenia tak często jak pozostali Europejczycy.
Resweratrol podany do komórek (dojrzałych) nicieni, drożdży i ssaków przedłużał życie komórki nawet o 70%.
Jak wykorzystać te informacje w gabinecie? Włącz do oferty swojego gabinetu zabiegi „czerwone wino”. I choć nie sadzę, żeby tam jakikolwiek flawonoid pozostał żywy (żyją bardzo krótko, wyłącznie w środowisku naturalnym i w temperaturze do 40- 46 o C to do zabiegu możesz zaproponować lampkę czerwonego wytrawnego wina. Lampka czerwonego wina może stać się stałym rytualnym powitaniem klientów w twoim gabinecie.
– Resweratrol bowiem jest jednym z najbardziej efektywnych aktywatorów sirtuin co podnosi odporność skóry na promieniowanie UV.
– Resweratrol także chroni włókna kolagenu i elastyny przed destrukcją
– Resweratrol to jeden z najsilniejszych antyoksydantów, czyli składników, które wspomagają walkę z wolnymi rodnikami, a w konsekwencji przedłuża życie i aktywuje podziały komórek skóry.
Ekstrakt resweratrolu został doceniony i wykorzystany w produktach dwóch luksusowych, francuskich marek kosmetycznych (rzeczywiste stężenie resweratrolu w produktach nie zostało podane):
– w kremie firmy Dior – L’Extrait – w cenie 350$ za 30ml
– w kremie firmy Caudalie – Premier Cru – w cenie 150$ za 50ml.
Nie musisz wydawać fortuny na te kosmetyki, ale wiedzieć o nich warto. Klienci cenią sobie kosmetyczki, które wiedzą więcej niż oni sami i więcej niż donosi brukowa prasa. Wprowadzenie rytuału powitania czerwonym winem wyróżni cię wśród innych gabinetów.

Dodaj komentarz