Od czego zacząć?

Największym problemem jak się okazuje po ukończeniu kursów, szkoły kosmetycznej jest otwarcie i uruchomienie działalności gospodarczej oraz samego gabinetu.
Tak naprawdę to są dwa różne zupełnie różne problemy, choć nie obojętne dla siebie.

Dobrze będzie jeśli zapoznasz się z wymogami ustawowymi . To czasami bicie głową o mur, ale jeśli odpowiednio do tego się zabierzesz, to okaże się „pestka”.
Lepiej zadbaj o odpowiednie informacje, zanim narazisz się komukolwiek już na samym starcie. To jest częsty problem wielu początkujących kosmetyczek, ale nie tylko kosmetyczek, że otwierają działalność bez rozeznania w przepisach. Szczególnie ważne po wejściu Polski do Unii. Zresztą obojętne gdzie otwierasz działalność, czy w Austrii czy Norwegii to MUSISZ znać obowiązujące tam prawo. Innym częstym błędem jest brak rozeznania rynku. Błąd pokutuje zamknięciem działalności zanim jeszcze się dobrze „rozkręci”.
Jeśli otwierasz gabinet w małym miasteczku to nie skupiaj się na medycynie estetycznej chyba, że dysponujesz bazą hotelową i dotrzesz do klienta, który tu przyjedzie.
Najlepiej będzie jeśli zwyczajnie odwiedzisz wcześniej kilka urzędów : Urząd gminy, SANEPID, PIH i PIP i zapytasz o to jakie warunki musisz spełnić, żeby móc otworzyć chociażby gabinet kosmetyczny. Znajomość tych przepisów pozwoli Ci zadbać o odpowiednie normy, jakim gabinet musi odpowiadać już w fazie jego projektowania. Zanim wejdziesz do urzędu, przyklej sobie miły uśmiech do twarzy, będzie ci łatwiejJ
Równolegle z załatwianiem formalności urzędowych, a nawet przed przyjrzyj się rynkowi. I nie mówię tu o zabudowie, a o zapotrzebowaniu na usługi kosmetyczne, konkurencji i klienteli jakiej możesz się w tym miejscu spodziewać lub też grupie do której chcesz kierować dane usługi – czy ja w tym miejscu zastaniesz.
W dalszej kolejności zadbaj o dobre miejsce dla klientów; widoczne, z parkingiem itp.
Teraz możesz realizować reszte – czyli projekt wnętrza, wyposażenie itp.

Dodaj komentarz