Pomyśl o innych, a Twoje Problemy Znikną

Przestań od dziś użalać się nad sobą.  Istnieje u nas jakieś dziwne przyzwolenie na stawanie w obronie leniwych, niedbałych, niesłownych ludzi, którzy co jakiś czas wymyślają nowe wytłumaczenie dla swojej „niemocy” i jednoczesne atakowanie tych co robią za kilku np. przedsiębiorców! A już „czarnoróbstwo” przekracza wszelkie granice. Kiedy otwierasz gabinet, chcesz, żeby klienci walili drzwiami i oknami. A tu często okazuje się, że inna koleżanka wpadła na taki sam pomysł jak ty – zarabiać „po domach”:)
Zapytałam ostatnio jedną z moich znajomych, która pochwaliła się, że zrobiła sobie pazurki u dziewczyny, która „chodzi po domach” czy lubi jeździć po dziurawych drogach…. Konsternacja 🙂
No tak, bo jeśli pieniądze zanosisz tam gdzie nie płacą podatków, a to z podatków są drogi to…

To jedna strona medalu. Druga to taka, że Ci co na czarno – też gdzieś wydają pieniądze więc…

Jest jednak pewna pułapka dla nielegalnego zarobkowania.
To przede wszystkim strach przed „wpadką” nie pozwala na rozwinięcie skrzydeł, więc pozostaje Ci rola dożywotniego domokrążcy, albo… zalegalizowanie działalności. Jeśli brakuje Ci pieniędzy pomyśl o środkach pomocowych UP lub to trochę trudniejsze, ale nie niemożliwe napisanie projektu i skorzystanie ze wsparcia unijnego. Otwarcie własnej działalności „wymusza” trochę szukanie rozwiązań , żeby zaistnieć. Czyli stawia Cię w sytuacji, kiedy musisz przestać koncentrować się na sobie, a  zacząć myśleć o innych.

Bo to „inni” potrzebują coraz więcej usług kosmetycznych.  Tylko trzeba ich poinformować o Twoim istnieniu. Trzeba popracować na zaufanie, żeby klient chciał wracać.
Potrzebujesz opracować strategię marketingową na dotarcie do jak największej rzeszy klientów.
Pomyśl w pierwszej kolejności dla kogo Twoje umiejętności mogą być najbardziej przydatne.
Następnie gdzie tego przyszłego klienta najłatwiej znajdziesz?
Jak już wiesz do kogo i gdzie to stwórz odpowiednia informację i dostarcz ją tam właśnie.

Nie wiesz jak to zrobić?
Najlepiej na początek skorzystaj najpierw z tych najtańszych lub darmowych podpowiedzi; znajdziesz ich również trochę w tym blogu 🙂
Potem zapisz sie na dobre szkolenie np. do Adama Krasowskiego, albo Wandy Loskot lub do Agnieszki Lenan lub skorzystaj z moich podpowiedzi. Wiem dużo na ten temat, bo sama zaczynałam kiedyś bez żadnej wiedzy i przygotowania. Dziś wiem, że otworzyć gabinet i czekac to za mało….

Dodaj komentarz