Przedsiębiorca Beauty?

Wczoraj Facebook przypomniał mój wpis sprzed 2 lat

“Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej. ”
Autor: Henry Ford

Właśnie kończymy kolejny projekt szkoleniowy Master Salon Beauty System. Półroczne szkolenie dla grupą polskich przedsiębiorców beauty.

Niektórzy na słowo przedsiębiorca beauty myślą: ma fabrykę 🙂

A ja mówię o właścicielach salonów beauty. Tak to przedsiębiorcy.

Dopóki nie uważasz się za przedsiębiorcę to masz prace, a nie firmę.

To szkolenie, które wniosło wiele dobrych zmian w ich biznes i życie przede wszystkim pomaga zrozumieć czym jest przedsiębiorczość.

Bardzo często podczas szkoleń rozmawiamy o tym z uczestnikami. Jak mało mamy tej wiedzy i zrozumienia, a jak dużo wymagań gospodarczych jak i politycznych.

Jak wiele oczekiwań społecznych.

Więc nie bój się tego określenia – JESTEM przedsiębiorcą.

Jeśli tworzysz produkt, który ułatwia ludziom życie, rozwiązuje ich problemy, przynosi im korzyści (usługi beauty) to jesteś przedsiębiorcą.

Jeśli tworzysz miejsca pracy dla rynku to jesteś przedsiębiorcą.

Jeśli płacisz daniny (podatki) na budowę dróg, parków, szpitali, domów opieki, ale także na utrzymanie rzeszy urzędników to jesteś przedsiębiorcą.

Jeśli każdego dnia zastanawiasz się jak ulepszyć swój biznes to jesteś przedsiębiorcą.

Jeśli każdego dnia dodajesz wartość dla swoich klientów to wciąż jesteś przedsiębiorcą.

Jeśli wiesz, gdzie chcesz być ze swoją firmą, na jakim poziomie za pięć, dziesięć lat to nadal jesteś przedsiębiorcą.

I nic tego nie zmieni.

Są tacy, którzy się urodzili z umiejętnością zarządzania firmą, i są tacy, którzy tej umiejętności musza się nauczyć, jeśli chcą wzrastać.

Bo przedsiębiorczość to rozwój, to przekraczanie stref komfortu niemal każdego dnia.

To robienie rzeczy, które sa trudne, ale potrzebne. To robienie rzeczy, nawet wtedy kiedy się nie chce, a także robienie rzeczy, kiedy inni nie robią.

Ta lista cech nie ma końca.

I to, że nie masz tych wszystkich cech nie znaczy, że nie jesteś przedsiębiorca i że musisz je wszystkie posiąść, żeby działać.

Otóż nie. Działaj tu i teraz. Nie czekaj, aż będziesz doskonały. Nie przeszkadzaj swoim klientom w kupowaniu Twoich produktów. Powiedz im o sobie. Daj im się poznać.

I każdego dnia, krok po kroczku dokładaj. I czytaj literaturę biznesową. Szkól się. I nie dla certyfikatów na ścianie, a dla swoje go klienta. On na pewno pozna ile jesteś wart/a.

Jeśli znajdzie się choć jeden człowiek, który będzie Ci wdzięczny, to znaczy, że to co robisz jest potrzebne. A jeśli okaże się, że Twoje działania pomagają bardzo wielu osobom to zauważysz to na swoim koncie 🙂

Za miesiąc wystartuje kolejna grupa. Może dołączysz?

A póki co zapraszam na moje szkolenia 🙂

Dodaj komentarz