SPRZĘT DO GABINETU KOSMETYCZNEGO – czyli 7 zasad jakimi powinnaś się kierować przy wyborze sprzętu i firmy u której dokonasz zakupu.

Nasz rynek zalały firmy oferujące coraz to nowe urządzenia do gabinetów kosmetycznych, coraz „skuteczniejsze” coraz bardziej doskonałe 😛 Ostatnimi czasy szczególnie dużo urządzeń trafia na nasz rynek z Chin. Wiele z nich jest dość przydatnych i dobrze zrobionych, ale zdarzają się też buble.
Pojawiają się firmy, które kupują kilka urządzeń, zakładają swoje piękne strony, pojawiają się na Allegro. Kiedy chcesz dokonać zakupu mówią, że musisz czekać koło miesiąca, proszą o zaliczkę i… budzisz się często z ręką w nocniku. Jeśli już uda ci się kupić to po kilku miesiącach od zakupu firma znika, zostajesz bez serwisu i opieki.  Zaś jeśli chodzi o polskie urządzenia, no cóż przykro mówić, ale niektóre jak na swoją jakość i estetykę są dość drogie. Jedno co pewne – mają serwis, który raczej nie ucieknie po tygodniu.

Jak przygotować się do tych zakupów?

Oto 7 zasad jakimi powinnaś się kierować przy wyborze sprzętu i firmy u której dokonasz zakupu.

 1. Sprawdź jak długo firma jest na rynku. Jaką ma tradycje i skąd ma sprzęt który sprzedaje. Jeśli to hurtownia to zapytaj o możliwość dokładnego szkolenia i serwis. Jeśli urządzenie jest dość skomplikowane najlepiej pojedź i sprawdź magazyn i serwis na miejscu.
 2. Skorzystaj z wypożyczenia sprzętu na próbę. Niektóre firmy wypożyczają urządzenia na jeden dzień, miesiąc tydzień.
 3. Jeśli startujesz w zawodzie skorzystaj też z porady osoby doświadczonej. Może znajomej kosmetyczki, może nauczyciela z twojej szkoły, może osoby, u której kończysz kursy. Instytucje szkoleniowe powinny pomóc słuchaczkom w wyborze aparatury i sprzętu wskazując najbardziej wiarygodnych dostawców. Doradztwo w wyborze proponują również same firmy dystrybuujące sprzęt i urządzenia kosmetyczne.
 4. Planując zakup sprzętu weź pod uwagę specyfikę rynku, na którym przyjdzie Ci pracować. Inne urządzenia będą się sprawdzać w wielkich miastach, a inne w małych miasteczkach lub osadach. Przede wszystkim zrób dobrą charakterystykę swojego klienta docelowego.
 5. Jeśli planujesz wykonywać usługi również w domu u klienta wybierz sprzęt bardziej mobilny, lekki. Jeśli zdecydujesz się jedynie na stacjonarny gabinet sprzęt może być multifunkcyjny i cięższy.
 6. Nie wszystko co chińskie to złe. Na pewno sprzęt importowany z Chin będzie najtańszy. Zanim jednak go zakupisz odwiedź kilka firm, i sprawdź. Jeśli będziesz mieć wątpliwości polecam ci wiarygodną stronę  i specjalistę: http://importujmy.pl/
 7. Na koniec; sprzęt i urządzenia powinny pasować wizualnie do wystroju twojego gabinetu. W ten sposób zadbasz o harmonię, która będzie owocowała w dobrym samopoczuciu i zadowoleniu twoich klientów.

1 komentarz do wpisu “SPRZĘT DO GABINETU KOSMETYCZNEGO – czyli 7 zasad jakimi powinnaś się kierować przy wyborze sprzętu i firmy u której dokonasz zakupu.”

 1. Gdybym ja to przeczytał rok temu :/ Jak to mawiają co jest tanie to jest drogie ! Dobór sprzętu i wyposażenia to kluczowy punkt. Nieprzemyślana decyzja często podyktowana pseudo oszczędnością będzie się ciągnęła za nami jak ” brzydki zapach po gaciach” – delikatnie pisząc.
  Lucyno na przestrzeni lat zdobyłaś niesamowite doświadczenie i takie rady są na wagę złota dla osób startujących w tym biznesie .

  Ja w najbliższym czasie noszę się z zakupem lasera ( chyba IPL) i endermologie lub odpowiednika. Muszę decyzję podjąć mądrze czy masz doświadczenie apropo sprzętu w tej kwestii

  Pozdrawiam Hubert

  Odpowiedz

Dodaj komentarz